Automotive Fair Albania II –  Panairi i Automobilistikës rikthehet në Tiranë

Risitë në teknologjinë e automobilizmit vijnë në kryeqytet përmes Panairit të dytë “Automotive Fair Albania II”,  i cili do të çelë siparin në 26-29 tetor në Pallatin e Kongreseve dhe Sheshin “Nënë Tereza” me një atmosferë festive dhe adrenalinë sportive, ku nuk do të mungojnë edhe tingujt e muzikës elektronike të momentit të performuar nga DJ të njohur. 

Panairi i Automobilistikës Shqipëri 2023 nuk është thjesht një ngjarje; është një ekstravagancë automobilistike, që premton të japë ngazëllim, edukim dhe frymëzim. Pavarësisht nëse jeni një entuziast i përkushtuar i makinave, i afeksionuar me teknologjinë ose thjesht dikush që kërkon një ditë të mrekullueshme, ky panair ka diçka për të gjithë.

Mos e humbisni mundësinë për të përjetuar të ardhmen e botës së automobilave, pikërisht këtu në Shqipëri. Shënoni kalendarin tuaj dhe përgjatë tri mbrëmjeve 26-29 Tetor në Pallatin e Kongreseve dhe sheshin qendror të Tiranës, mblidhni miqtë dhe familjen tuaj dhe përgatituni të mahniteni.Ky takim i komunitetit automotiv do të pushtojë sheshin “Nënë Tereza” me mjete sportive e garash, motorra, koleksionin e mjeteve RETRO, mjete historike të Formula 1, ditën e enjte në orën 19:30 – 23:00.

Gjatë katër ditëve të panairit do të ketë gara me makina elektrike, shfaqje emocionuese me motorrë, gara me motorrë, që do të entuziasmojnë dashamirët e mjeteve motorrike të shpejtësisë në Tiranë.

 Për më shumë informacion klikoni linkun https://automotivefairalbania.al/

Shpërndaje në: